Slovo mnoha představ a snů

19. srpna 2012 v 23:02 | Jantárek |  Topic of the week

Černá je Temná. Nebezpečná. Sexy. Tajemná. Záhadná. Žádoucí.

Pod slovem téma týdne se mi vybaví hned několik obrazů zlých, ale i krásných..toužebných. Jelikož tato barva pro nás představuje jistou otázku "Co očekávat?" Neboť, co je černé na povrchu, nemusí být i uvnitř, ale taky může. Je to rébus i rébus, plné protikladů. Tak jednoduchá barva, která se hodí ke všemu je ve vyšším smyslu velice proměnlivá. Ironie. A jelikož nám toto slovo nabízí hned několik představ, tak bych Vám ráda nabídla ty své.

Tajemno
Hned první slovo, když vidím černou barvu nebo o ní jen slyším, čtu. Zakrývá, co nechceme zveřejnit..třeba naše nepohodlné křivky, soukromá tajemství v našem domě, zhasnuté světlo v místnosti..a toto nám dává hned několik představ o nemožných hrůzách, která se ukrývají v ní. V zhasnuté místnosti. Ale hlavně vidím nádherného chlapa v černé bundě, který má několik tajemství.

Pokoj stínu
Opravdu nesnáším, když je v celém domě zhaslé světlo a jen v mém pokoji je rozsvícená žárovka. Začíná se mě zmocňovat panika a strach. Co když na mě v té tmě číhá někdo. Něco. A moje mysl začíná pracovat v mé paranoie ostošest, a já vidím sugestivně tajemné výjevy. Sakra, tam někdo je! Paráda. Popadnu nohy na ramena a padám, než mě to chytne nebo totálně zešílím.

Charakter
Jsem zlá, on je zlý, všichni jsme zlí. Temná část našeho já, která čeká na svou příležitost vydrat se na povrch, a užít si tu chvíli. Naplno. Každý toto "druhé já" v sobě máme. Někdo větší, někdo menší. A je jen na nás jestli ho potlačíme nebo přijmeme. Doktor Jackyle a pan Hyde. A já nevím proč, ale miluji ty zlé muže. Je na tom cosi krásného, když víte, že je to nebezpečné, že Vy můžete být v nebezpečí..kvůli lásce. Ale jak víme, že nám On z toho nebezpečí pomůže?

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Co je ti nejblíž? :))

Kniha
Časopis
Obojí :P

Komentáře

1 Malleus Malleus | Web | 20. srpna 2012 v 2:06 | Reagovat

Velmi zajímavé. Jakoby srozumitelně vyložené psychologické aspekty.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama