Srpen 2012

Lana Del Rey - Summertime Sadness

31. srpna 2012 v 20:15 | Jantárek |  Music
Lana Del Rey
Nemám slov.. *.*


Kusovka 5.7

30. srpna 2012 v 17:05 | Jantárek |  Other

Conal Fowkes - Let's do it (Let's fall in love), You do something to me

30. srpna 2012 v 13:45 | Jantárek |  Music
Písničky jsou z filmu Půlnoc v Paříži, a hned jsem si je zamilovala. Obě jsou chytlavé, nádherné, vtipné, smysluplné a hlavně jsou to opravdové písně s historií a duší :))29.8.2012 - Grrr =X

29. srpna 2012 v 19:39 | Jantárek |  Diary

Rodinná dovolená

Zprvu mi to přišlo jako dobrý nápad, když pojedu jen já, naši a Dajka na menší dovolenou..na Sykovec. Ale jak to tak bývá, nikdy není nic dokonalé, ani podle představ. Strýc se dozvěděl, že odjíždíme na týden do Sykovce, kam jezdíme už od doby, co jsem malá..a co moje mamka a strýc byli ještě děti. A tak samozřejmě se rozhodl, že musí jet s námi on, teta, bratranec a Betyna (jejich fenka). Maringotka už ale nebyla volná. Koupil stan, karimatky, spacáky. Paráda.. Vyjeli jsme autem, každý tím svým a strýc jel v čele..samozřejmě že špatně odbočil, a tak jsme zbytečně jeli další hodinu a půl..pak nám chcíplo auto. No naštěstí nastartovalo a my jsme byli do 10minut v kempu. Jsme tu od neděle a až do teď to byla pohodička:) Vážně jsem si to užívala:) Každý den nějaká procházka, nasbírala sem s mamkou maliny, borůvky, ostružiny. Hráli jsme každý večer karty, včera i kostky. Strýc mě pozval na panáka, poprvé!:D S tetou jsem se zase trochu sblížila. Prostě pohodička:) A dnes? Naši i se strýcem a tetou vyrazili beze mě se projít (bratranec nikam nechodí..nebaví ho to), ani se neobtěžovali mě probudit..a při tom jsme se včera o tom bavili, že půjdeme všichni! Kdybych se neprobudila sama, tak ani nevím, že někam jdou..doslova jsem se nasrala, protože mě to vážně baví. Tak jsem tu zůstala s bratrancem, který dennodenně na netu. A teď další hrůza. Vzal si rohlík s paštikou a začal mlaskat, a nepřestával! Pořád mlaskal, pouštěl písničky nahlas, když seděl vedle mě, a já koukala na telku. A mlaskal. A smál se tak strašně, až mě z toho bolely uši. A teď? Konečně si pustím Lanu Del Rey, a on si přijde a pustí zas na plné pecky ty svoje sračky, jako by to nikomu nevadilo..žádný kompromis, tolerance. Hovno.. Mám zničenou náladu snad na celý den


Půlnoc v Paříži

26. srpna 2012 v 17:39 | Jantárek |  Movies
Film jsem objevila (skoro jako každý) na stránkách csfd.cz, kde se uvádějí nové filmy hned na první stránce atd. A jelikož mám moc ráda vše co je spojené s Francií, tak mi to samozřejmě nedalo a musela jsem si hned zjistit něco víc. Jenže má lenost mě překonala..a obsah filmu jsem vůbec nečetla, ale uviděla jsem vysoké hodnocení, a tak jsem si film "sehnala". A snad až po měsíci (možná i víc), jsem si film konečně pustila..nemohla jsem usnout, nudila jsem se..děs!:D No a Owen Wilson, to opravdu není můj oblíbený herec mezi špičkovými filmy..mého výběru. Je pro mě spíš takový ten..Hollywoodský herec, to mluví za vše. Ale i přes..jsem si film zamilovala! Jedním dechem jsem sledovala celý příběh, který mě okouzlil. Kouzelný film, doslova. Vcítila jsem se do postavy Gila a byla omráčená, okouzlená, zamilovaná, zasněná. Souhlasím s jeho názorem, že 20-30. léta je "Zlatý věk". A ani tento film mě nepřesvědčil, že by mi nebylo líp v minulosti..jsem tvrdohlavý mezek:) :D

Obsah filmu naleznete ZDEStory about me and my MOTHER

25. srpna 2012 v 16:05 | Jantárek |  Topic of the week

"Mama", řeklo miminko své první slůvko.

No ostatní sice ano, ale moje bylo první "koj, koj"..a až pak jeden člen z rodiny "deda" a pak "mama"..to je tak ze svých zkušeností.

Teprve až teď, v pozdějším věku si uvědomuji skutečnou roli mé mamky u nás doma, v naší rodině, v mém životě. Je to neskutečné co všechno vykonala, obětovala, uskutečnila, vytrpěla, darovala a riskovala. Pro mě je to svatá žena, a to samé i pro mé přátele, kteří ji znají. Každý mi ji závidí, náš vztah mamky s dcerou, ji celou. Přála bych si být jako ona..ale jsem celkem trochu odlišná. Je to můj vzor. S věkem se ale vše usměrňuje a získává směr, a proto jsem ráda, že mě mamka nezavrhla.

Jako dítě od 5-6let jsem byla (co si pamatuji) parchantek. Ale byli i pěkné chvíle..které naštěstí převažovaly, ovšem později to šlo se mnou víc z kopce a já se tomu moc nebránila. Nesnášela jsem město, kde jsme žili, školu kterou jsem navštěvovala, učitele, spolužáky, otce, bez nejlepšího kamaráda, a byla jsem (a stále jsem) jedináček. A nesnášela jsem, když mi někdo záviděl mamku..to mě ještě víc naštvalo, jako by byla perfektní a já ten parchant..což byla pravda. A tak jsem si všechen ten vztek vybíjela na osobě mně blízké. Mamce. A to drsně, sprostě, krutě, nemilosrdně. Teď toho moc lituji, ale co může tak malé děcko vědět o světě..natož o citech. Jen jsem potřebovala ventil, a bylo to. Pak přišla puberta, první kluk..a totální katastrofa, když jsem se vlastní mamce obrátila zády a to nechutně, s neskutečným slovním vyjádřením, které nebralo konců. Za toto své "období", chování se nejvíc stydím..vždyť jsem měla 15-16let, byla jsem už o něco starší. A i přes to všechno co jsem věděla o mamce a jejích starostech a bolestech, jsem si nebrala servítky.

Vždy jsem si s mamkou rozuměla a rozumím. Má nejlepší kamarádka, mamka. Vím, jak to měla těžké, když byla dítě, puberťák. Co si prožila s tchýní, prožila (a prožívá) s mým otcem, se svou matkou.. Teprve teď se mi podařilo potlačit tu zlobu mířící na ni. Řídím se jejími radami. A vážně ji mám neskutečně ráda. Smějeme se našim vtipům a hláškám. Drbeme o těch idiotech kolem nás. Vaříme si skvělé jídlo. Nakupujeme, chodíme na kafe, jsme spolu. Nikdy bych ji za nic na světě nevyměnila..jen bych byla opravdu moc ráda, aby mi přestala mluvit do řízení!!!!! :D


Kusovka 5.6

23. srpna 2012 v 12:56 | Jantárek |  Other

Hvězdopravec

20. srpna 2012 v 14:30 | Jantárek |  Books
Claudia Gray - Hvězdopravec

Druhý díl série Akadamie Evernight, takže jsem přirozeně očekávala, že to bude alespoň tak dobré, jako první díl. No hluboce jsem se zklamala! Když se říká, že druhý díl stojí vždy za prd, tak je to pokaždé..POKAŽDÉ, pravda. A tato kniha jistě není výjimkou... Ovšem čtenářům věkové kategorie 12-15let to může připadat naopak. Bez komentáře.
Děj je plná snůška keců a povrchních žvástů. Nikdy jsem se tak nepřemáhala jako u této knihy, snad je u třetího dílů... Že by toto dílo obsahovalo nějaký smysluplný obsah, se říci nedá. Vztah mezi upírkou a lovcem upírů - začátečníkem je směšný. A spojitost mezi názvem a dějem knihy jsem doopravdy nenašla, ani nevyčetla mezi řádky. Zbytečně utracené peníze.

Děj:


Slovo mnoha představ a snů

19. srpna 2012 v 23:02 | Jantárek |  Topic of the week

Černá je Temná. Nebezpečná. Sexy. Tajemná. Záhadná. Žádoucí.

Pod slovem téma týdne se mi vybaví hned několik obrazů zlých, ale i krásných..toužebných. Jelikož tato barva pro nás představuje jistou otázku "Co očekávat?" Neboť, co je černé na povrchu, nemusí být i uvnitř, ale taky může. Je to rébus i rébus, plné protikladů. Tak jednoduchá barva, která se hodí ke všemu je ve vyšším smyslu velice proměnlivá. Ironie. A jelikož nám toto slovo nabízí hned několik představ, tak bych Vám ráda nabídla ty své.

Tajemno
Hned první slovo, když vidím černou barvu nebo o ní jen slyším, čtu. Zakrývá, co nechceme zveřejnit..třeba naše nepohodlné křivky, soukromá tajemství v našem domě, zhasnuté světlo v místnosti..a toto nám dává hned několik představ o nemožných hrůzách, která se ukrývají v ní. V zhasnuté místnosti. Ale hlavně vidím nádherného chlapa v černé bundě, který má několik tajemství.

Pokoj stínu
Opravdu nesnáším, když je v celém domě zhaslé světlo a jen v mém pokoji je rozsvícená žárovka. Začíná se mě zmocňovat panika a strach. Co když na mě v té tmě číhá někdo. Něco. A moje mysl začíná pracovat v mé paranoie ostošest, a já vidím sugestivně tajemné výjevy. Sakra, tam někdo je! Paráda. Popadnu nohy na ramena a padám, než mě to chytne nebo totálně zešílím.

Charakter
Jsem zlá, on je zlý, všichni jsme zlí. Temná část našeho já, která čeká na svou příležitost vydrat se na povrch, a užít si tu chvíli. Naplno. Každý toto "druhé já" v sobě máme. Někdo větší, někdo menší. A je jen na nás jestli ho potlačíme nebo přijmeme. Doktor Jackyle a pan Hyde. A já nevím proč, ale miluji ty zlé muže. Je na tom cosi krásného, když víte, že je to nebezpečné, že Vy můžete být v nebezpečí..kvůli lásce. Ale jak víme, že nám On z toho nebezpečí pomůže?


Kusovka 5.5

19. srpna 2012 v 16:18 | Jantárek |  Food