Březen 2012

Kusovka 5.2

30. března 2012 v 15:45 | Jantárek |  Fashion

Já. Asertivita nebo sobeckost?

27. března 2012 v 16:27 | Jantárek |  Topic of the week

Já jako člověk. Já jako tělo. Já jako mysl. Já jako duše. Já jako žena. Já jako dítě. Já jako dcera. Já jako matka. Já jako sestra. Já jako přítel. Já jako láska. Já jako smysl.

Podstatné jméno je velice důležité v našem slovníku, životě a naší seberealizaci. V tomto světě a realitě jde hlavně o nás o . Jeden bez druhého se neobejdeme, to je známý fakt, ale sami bez sebe jsme ještě více bezmocní. Proto je důležité, abychom sami pro sebe byli důležití, na prvním místě. Z druhého pohledu nám to může připadat jako sobeckost, protože nám jde jen o nás a nejdůležitější osoba pro nás jsme my sami, a né někdo blízký, milovaný. Ovšem. Ale samozřejmě nic se nesmí přehánět. Pokud nám jde o naši budoucnost, náš život. Tak je na místě, abychom mysleli především na sebe. A ne na naše rodiče, kteří jsou už dost staří na to, aby si vytvářeli zlom ve své budoucnosti, tak jako my. Rozhodně musíme myslet na sebe, na své dobro a štěstí. Ale i tímto činem bychom měli brát v potaz názor jiných na naše rozhodování, třeba rodiče. Vyslechnout si jejich názor a komentář (či kohokoli jiného nám blízkého) je hlavní. Nejen pro jejich klid, že se je snažíme vyslechnout, ale také pro nás- . Další názor, další možnost, která se nám- Mi nabízí k úvaze.

Pokud se někdo snaží prosadit svůj názor, nápad, výtvor, myšlenku...do jisté míry, dělá jen dobře. Nesmíme se vnucovat nebo podlézat, protože tímto chováním nikoho neohromíme, jen se ponížíme a ztratíme tak na naší hrdosti. Své Já musíme uvést s jistým stylem, důvtipem, myšlenkou, dějem a dejme tomu, i duší. Musí to mít prostě nápad a šmrnc. Každý jsme jiný, a tak každý máme jiný vkus a gusto. To co se líbí mně se nemusí líbit mé sousedce vedle. Proto se musíme zalíbit, a to není lehké. O tom to všem je. Nevzdávat se. Jít si za svým. Bojovat. Vylepšovat.

Au pair v Anglii? Těžko..

26. března 2012 v 20:08 | Jantárek |  Diary
Ahoj Ahoj :)

Opravdu moc jsem si přála (a přeju do teď), abych jela toto léto do Anglie jako au pair. A to s mojí kamarádkou a to rovnou do Londýna. Měly jsme v plánu, že tam pojedeme společně a budeme mít rodiny nedaleko u sebe. Takže bychom se mohli kdykoliv navštěvovat, chodit s dětmi do parku, večer zajít zakalit a o volnu si projít památky, obchody, kavárny a omrknout nějaké pěkné brity (tedy jen já, jelikož ona je zadaná:D). Byl to skvělý plán! Vyřídily jsme si všechny dokumenty, zaplatily za všechny úřední podpisy, našly si ty správné lidi k vyplnění všech doporučení pro nás, vyfotily se s dětmi a nakonec to zbývalo všechno odezdat do agentury. A tak jsme jely do Brna. Co myslíte, že nám tam řekli? Je moc pozdě na podání přihášky. Angličané v Londýně jsou velice vybíraví ohledně au pair, a tak si berou jen min. 21let staré. 2měsíce na pobyt v Anglii je málo. ..pozdě? No co naděláme. Je nám 18let. Od začátku června nemůžeme odjet, protože máme praxi od konce května až do začátku června, která nejde zrušit ani přehodit. Naše šance na rodinu není ani padesátiprocentní. Opravdu moc jsem se tam těšila. Chtěla jsem na celé lét vypadnout z domu, pryč do ciziny. A nic.


Crescendo

23. března 2012 v 10:44 | Janárek |  Books
Becca Fitzpatricková - Crescendo

Kusovka 5.1

20. března 2012 v 19:53 | Jantárek |  Fashion

Signál

14. března 2012 v 16:18 | Jantárek |  Movies
Moc jsem se těšila, až konečně uvidím tento film, protože jsem první slyšela píseň (která mě uchvátila), a hlavně se mi moc líbí zpěvák a herec Vojta Dyk..takže přirozeně jsem očekávala úspěch. Dočkala jsem se předminulý týden, když jsem byla s mamkou v Olympii a hned u kina byl velký plakát na tento film. To mi nedalo a koupily jsme si s mamkou lístky..říkala jesm si, že buď to nebo Star Wars:D. Film jako takový mě moc nezaujal. Nápad na děj tohoto filmu je celkem dost dobrý, ale zpracování zase už tak ne. A nepomohlo tomu ani, že tam bylo tolik dobrý a známch herců jako například K. Roden nebo J. Menzel. Vůbec se mi to celé moc nelíbilo, přišlo mi to celé nijaké..až na konci kdy v titulcích hrála písnička Čekám na signál, jsem měla konečně dobrý pocit.

Obsah filmu naleznete ZDEVojta Dyk - Čekám na signál

11. března 2012 v 15:57 | Jantárek |  Music
Nový film, nová píseň, stejná kapela = Vynikající spojení !
Písničku jsem si poslechla snad o 2měsíce dřív než jsem se podívala na film a musím se přiznat, že jsem ji poslouchala celý ten měsíc pořád dokola až do bezvědomí. Je naprosto skvělá, chytlavá a její text doslovný a moderní. Nehledě na to, že se mi moc líbí zpěv Vojty Dyka (taky i on sám:D), je tato píseň opravdu píseň :)

Co ty a tato píseň ?


Brno - Brno !

10. března 2012 v 18:39 | Jantárek |  Diary
Dnes, jako minulou sobotu, jsem s mamkou vyrazila do Brna na menší nákupy. Oproti minulému týdnu jsme ale šly nakupovat rovnou do Ikei, kde jsem si vybrala několik polštářů a povlaků..jelikož z mých starých polštářů mě už snad týden bolí hlava..mají snad taky 20let!:D Pak nějaká ta palmička, odpadkový koš, hrnky, jarní miska: doporučuji!, tác na jídlo a hračky pro psa:D (má je moc ráda a neroztrhá je;)) Po tak dobrém nákupu jsme zajeli do Olympie, kde se konala Módní Jarní Přehlídka, kterou uváděl kdo? Saša Rašilov!:)) Můj idol z dětský let (z pohádky Kouzelný měšec), který přetrval až do současnoti..a toho jsem viděla konečně na živo po tolika letech. A musím přiznat, že jsem se vůbec nezklamala, ještě aby jo! Pak když byla přehlídka zahájena, tak jsem si zamilovala jednoho z modelů (klučičích!:D)..protože ten byl opravdu nádherný, kunda:P :D. Nakonec jsme ale musely s mamkou po pár hodinách odjet, neboť se bohužel začalo zatahovat..a kdyby pršelo, tak by to v buchlovských horách doslova o život s tím naším prdítkem.. .

Spokojenost největší:) Stačilo mi, že jsem ho mohla vidět..sice jsem chtěla autogram nebo fotku, ale pak jsem si uvědomila, že to není můj styl..nikdy se nefotím s osobnostmi. Bohatě mi stačí pocit, že jsem ho viděla, na který nikdy nezapomenu:)

Teď sedím v jídelně se sklenkou červeného vína, chlebíčky a jednou palmičkou vedle sebe:D Čekajíc na večeři!


Kusovka 5.0

9. března 2012 v 18:43 | Jantárek |  Fashion

Comeback

9. března 2012 v 11:05 | Janárek |  Diary
Vážení a milí čtenáří, přátelé, komentátoři. Jsem zpět na místě, blogu, stránce a hlavně ve vašich hlavách. Vracím se po své dlouhé odmlce přesahujíc jedem měsíc, nabita plné nové energie, vrušením, radosti, pohody a hlavně vnitřní pohody, díky které jsem se konečně vrátila do starých zajetých kolejích mých známek. Konečně po měsíci jsem se dokázala vrátit do mého starého režimu učení, nicnedělání a soustředění se. Ještě mě sice nějaká práce s ekonomikou, ale to se snad nějak zvládne...věřím v to:D

Během dneška provedu změnu designu tohoto blogu, přeci jen by to tu chtělo oživit, a přidat nové prvky a příspěvky. Po dobu mé nepřítomnosti jsem shlédla, přečetla a sylšela několik novinek či kuriozit, které jsem s potupem času a mého odhodlání mileráda přidám. To samé o doplnění mého šatníku.

Zatím se mějte moc pěkně, neboť je dnes pátek..a blázni mají svátek (včera bylo MDŽ:)), a zítra je konečně víkend, a o víkendu se co? Nedělá.