Krteček aneb Zdeněk Miler navždy !

1. prosince 2011 v 21:44 | Jantárek |  I think..
Malý. Černý. Červený nos. Pár vlásku. Kalhotky s kapsami. A hlavně legendární: "Tady! Tady!". --> Krteček
Tento malý dobrodruh, vytvořený rukou pana Zdeňka Milera roku 1957, se se mnou nese již od mého narození. Nikdy nezapomenu na jeho první příběh. Malý krteček má tolik "potřebných věcí", které si nemá kam uložit, aby si je mohl nosit s sebou. A tak si nechá od zvířátek z lesa, vytvořit legendární kalhotky s kapsami (až jsem byla trochu staší, přišel mi ten název trochu pedofilní, přece to byly jen lacláče ne kalhotky..a představa že Krteček nosí kalhotky...). Nakonec Krteček své kalhotky dostane, a pohádka je u konce. Ale jeho příběhy teprve začínají, a krteček se mění! Zmenšuje se mu nos a ocásek, dostal vlásky. Jen aby v naších očích byl navždy, jako kluk.

Tento malý tvoreček, byl v mých dětských očích hrdina. Musela jsem mít i velikého plyšáka Krtečka, jen abych mu byla jako divák blíž. Jeho dobrodružství se nesla se mnou, a to i toho dne, kdy se jako maskot jednoho z astronautů konečně vypravil do vesmíru! Nezapomenu na něj jak já, tak ani celý svět, který si získal svou laskavostí, láskou k ostatním a nadšením do nových dní. Děkuji panu Milerovi za jeho výtvor, který byl, je a bude navždy v mém srdci.

Tímto bych chtěla vyjádřit svou upřímnou soustrast, za zesnulého pana Milera, který zemřel ve věku 90-ti let.
Ještě jednou, Děkuji.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mischa Mischa | Web | 2. prosince 2011 v 12:05 | Reagovat

neznám nikoho kdo by tohle neznal, tohle je prostě typická postavička našeho dětství, která nás všechny více či méně ovlivnila

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama