Prosinec 2011

Diary 0.1

20. prosince 2011 v 17:47 | Jantárek |  Diary
Ahojte, doufám že alespoň vy máte víc času a pohody než-li já. Už mi to totiž začíná lézt na nervy.. . Ve škole jsem zase jen dva dny, a pořád se dávají , pořád píšeme písemky..zítra pololetku z něminy! A pak ještě projekty aby toho nebylo málo...! Známky jsme dostávali, a to vám raději nařeknu ani ty svoje..už na to peču, za 4dny jsou Vánoce! A pak dneska musím udělat nějaký pitomý projekt o mém městě, ani přesně nevím o čem po pravdě:D Pak se naučit sloupec slovíček do něminy, fakt krása:D Napsat si článek, který pak budu říkat ústně, do angličtiny..na téma USA, bomba:D A abych se nenudila, tak ještě mamce pomoct s pečením:D A vlastně musím ještě nahrát fotky z foťáku do noťasu.. .

Ale přece byl dnešek jednu chvíli skvělý, když jsem šla na trhy s Ness:) Koupily jsme si opravdu báječné sýry! Nessa si koupila kozí, kozí bylinková, ovči a vasabi! Ten byl opravdu moc dobrý:)) Já jsem měla jen na kozí a kozí bylinkový, ale hned zítra po škole jdu na další: ovči, protože ten byl kotel dobrý! A když jsme tak chodily trhami po městě, konečně jsem přišla na to proč mě tak strašně celý den bolí hlava..hormonální pilulky holt nejsou legrace. Samozřejmě, jsem si včera zapomněla dát..no katastrofa:X


Kusovka 2.9

20. prosince 2011 v 16:39 | Jantárek |  Other

Kusovka 2.8

19. prosince 2011 v 18:01 | Jantárek |  Fashion

Sbohem Praho :(

18. prosince 2011 v 11:45 | Jantárek |  Diary

Nesnáším loučení

A je to tady. Nastal den, kdy se musím loučit jak s naší rodinou, tak i s celou Prahou..metrem, obchody, Václavákem, Paulem a mým milovaným Starbucks:(( Bohužel..nikde není kavárna, pouze v Praze. Bude se mi stáskat po krásných pohodlných sedačkách, po pěkných stočlecích, po stolečku na dochucení, po příjemné obsluze, po všech sladkostech..a hlavně po jejich kávě a čajích:(( Nikdy nezapomenu, a budu se snažit, co nejdříve zase zavítat do Prahy, jak do Starbucks, tak i do mých oblíbených butiků, restaurací a uliček:))

Za chviličku vyrazíme na autobus, který nás odveze domů..kde na mě a na mamku čeká Dajuška:)) Už se mi po ní opravdu moc stýskalo:(( Zlatíčko naše maličké:)) Vezeme jí nějaké ti psí sladkosti a kostičky, tak snad jí to tím nějak vynahradíme, že jsme nebyly doma. Zatím se mějte ;)


Kusovka 2.7

17. prosince 2011 v 19:13 | Jantárek |  Fashion

Těšíme se na Ježíška

16. prosince 2011 v 18:02 | Jantárek |  Music
Nevím jak vy, ale já se ohromně těším až bude Štědrý den! Nejen kvůli dárkům, i když řekněme si..ty mají být až na posledním místě, ne-li až na vůbec žádném..ale těším se až bude konečně to výborné jídlo! Kdo ne? Houbová polévka, Řízek a Bramborový salát:P Mňam:)) Hned jsem si na tom všechno vzpomněla, když jsem byla s mamkou v TESCO, a hráli tam tuto písničku:)) Jelikož není sníh, který by nám připomínal den D, v obchodech vám také nikdo nepopřeje Šťasné a Veslé Svátky (a že jsme jich s mamkou za ty dva dny prošly nespočet!..popřál nám jen úředník ve spořce..), tak jediné co nám připomíná Vánoce jsou jen písničky..které ovšem hrají jen málokde, neboť všude se hrají jen tuc-tuc, disko nebo arabské!:D :(


Má největší droga? Káva a Metro!

15. prosince 2011 v 19:15 | Jantárek |  Diary

Kdo neznáte kavárnu Starbucks, a jejich Perníkové Latte. A Prahu taky ne, na tož jejich metro...nedokáže to pochopit.


Už když jsem byla v kočárku, tak mě mamka vozívala metrem, po celé Praze. Prý to bylo jediné místo, kde jsem dokázala okamžitě usnout. Pak jsem jako malá, jezdívala s rodiči do školy metrem (jako každý v Praze). A nečekaně, jsem usnula:D A mohla to být klidně jen jedna zastávka, ale i tak jsem pokaždé minimálně podřimovala.. . A dokonce, i teď mi tento "stávek" zůstal, po tolika letech bez Prahy, a metra:) Je to jako sen. Nastoupíte do metra, sedne te si do sedačky (dříve do kožených: Milionkrát lepších, než jsou teď..holt Komunistické vláčky..), zavřete oči, a jen si vychutnáte kolébavou jízdu (přesně jako kolébce), a její lahodnou jízdu, která mi kdo ví proč připomíná operu:D

Závislost na kávě snad nemusím popisovat..je to káva! Teplo, které cítíte po dotyku naplněného hrnku. Její lahodná vůně je opojná, jako když si přivoníte k té nejčerstvější voňavé růži. A pak ta pěna! Tak jemná a křehká, že když se jí lehce jazýčkem dotknete, hned začne sladce praskat. Nakonec první doušek. Nepopsatelný? Pche! První kontakt s jazykem a rty, kdy vnímáte pouze teplo, a jemně výraznou chuť pražených kávových zrn. Tekutina pokračuje dál, a vy svými chuťovými kanálky (které vyšlou zprávu mozku) vnímáte naplno plnou chuť kávy a lehkost mléka. Následuje polknutí a plná chuť kávy, cukru, perníku a lehkého posypu kakaa.
Když tyto závislosti spojíte, vznikne jedinečný okamžik připomínající Ráj. Najednou se nacházíte na místě, kde není smutek, žal ani pochmurné myšlenky. Pouze vy, vaše horká káva a rychle plynoucí metro. Klid.


Vánoční Praha

14. prosince 2011 v 21:54 | Jantárek |  Diary
Tak a je to tady! Po výletu z Rakouska, jsme se s mamkou domluvili na dalším výletu, tentokráte do Prahy:) A ještě aby ne!:D Budou Vánoce, slevy, trhy..a já ještě nemám nakoupené žádné dárky, takže proč by vlastně ne? Hlavně v Praze je mnoho obchodních centrech (které mi nehorázně chybí), ve kterých se pěkně projdeme s mamkou, a utratíme dobré LoVe:D Páni už se moc těším! Máme toho hodně naplánované: Chodov, Václavák, Staromák, Malostranská, Pařížská, trhy, Flora, Metropole, Palladium a Harfa ;) :D

Tašku mám nabalenou jako na měsíc, a při tom tu budeme jen 3dny:D To jsem teda zvědavá, kam si pak dám nákup, co si povezu domů:D No nějak se to pořeší, ale už se moc těším!!! Zítra to vypukne, a letíme na nákupy :))


Kusovka 2.6

14. prosince 2011 v 21:36 | Jantárek |  Fashion

Kusovka 2.5

13. prosince 2011 v 18:45 | Jantárek |  Fashion