Káva

10. srpna 2011 v 15:20 | Jantárek |  I think..
Toto je božksý nápoj! Miluji kávu při odpoledne..jen tak si sednou v klidu, a dát si hnrnek horké kávy. Taková káva je opravdu úžasný nápoj. Když jen cítím její vůni, tak hned se mi zbíhají sliny po její krásné chuti a cítím to úžasné aroma kávových zrnek. Moc ráda ji mám s mlékem a kostkou cukru. Přijde mi víc jemnější, a mám hlavně ráda sladké =D.
Pokžadé když jsem někde ve městě musím si dát kávu, nejlépe Latte (espresso, teplé mléko, pěna) a nebo jednu skvělou novou jménem Cappugiro (aromatický sirup, teplé mléko, cukr, kostku ledu a espresso). Bez toho energetického nápoje si nedokážu představit jediný den! Hlavně mi taky pomáhá i zdravotně. Mám nízký tlak a kvůli tomu trpím únavou, spavostí a mdloby. A káva jako taková zvyšuje krevné tlak a díky tomu se můj tlak dostane do normálu a já funguji jako každý.

Je hlavně hodně druhů kávy: Vídeňská, Turecká, Arabská, Irská, Alžírská, Capucino, Picolo...atd.
Taky se hlavně rozšiřuje hloupost, že mléko v kávě potlačuje kofein..PRÁVĚ NAOPAK! Mléko naopak kofein podporuje. A hlavně by se neměla přidávat skořice do kávy, protože chuť kávy naprosto potlačuje.

Kávu nám také doporučují doktoři, díky jejím pozitivním účinkům na náš organismus:
Káva díky svému chemickému složení úspěšně potlačovat sklony k sebevraždě, cirhózu jater, některé typy rakoviny, bronchiální astma, srdeční choroby a Parkinsonovu nemoc.
"U jedinců, kteří nepijí žádnou kávu, je v průměru vyšší výskyt těchto nemocí než u těch, kteří ji konzumují umírněně," vysvětluje vědec, přičemž za mírné množství považuje dva až čtyři šálky tohoto nápoje denně.

Bohužel dehytratuje náš organismus, ale to se dá lehce spravit tím že si dáte deci vody.

Na každého působí jinak..někomu způsobuje bolení hlavy, křeče nebo nevolnost. Někdo může být alergický na kávu, já můžu být jen ráda, že na mě působí příznivě! =)
Já mám nejraději Jacobs Velvet.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Just Caroline* Just Caroline* | Web | 10. srpna 2011 v 19:14 | Reagovat

Jé, upa jsem dostala chut <3

2 myblackworld myblackworld | 11. srpna 2011 v 5:11 | Reagovat

Miluju cafe hnet si jdu jedno udělat :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama